Jak uczyć i prowadzić terapię dzieci z autyzmem?

Bardzo często nauczyciele zwracają się do nas z pytaniami: Jak uczyć dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)? Jak zachęcić je do wspólnej zabawy? Co zrobić, żeby chciały uczestniczyć w zajęciach? Jak reagować gdy uczeń się zdenerwuje, gdy nie chce wykonywać poleceń, gdy zagraża bezpieczeństwu swojemu i innych uczniów w klasie? Chcą doskonalić swoje umiejętności. Szukają odpowiednich kursów, szkoleń, studiów podyplomowych. W związku z licznymi potrzebami zastanawiają się: gdzie się uczyć? Które szkolenie wybrać? Jak znaleźć to najlepsze? Oferta szkoleń, którą można znaleźć w internecie jest tak szeroka, że bardzo trudno wybrać to, które rzeczywiście pomoże w radzeniu sobie z różnymi problemami w codziennym życiu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bardzo dużej grupy nauczycieli, logopedów, psychologów, pedagogów, terapeutów pracujących z osobami z ASD, niepełnosprawnością intelektualną i innymi zaburzeniami rozwojowymi stworzyliśmy szkolenie spełniające ich potrzeby.

Tym szkoleniem jest, 45-godzinny III-stopniowy kurs doskonalący „Stosowana Analiza Zachowania w terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Nasze szkolenie to pierwsze takie szkolenie w Polsce. Pomysłodawczynią i twórczynią III-stopniowego kursu doskonalącego dotyczącego terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest dr Anna Budzińska. Pierwsza edycja tego kursu odbyła się w 1996 roku w Częstochowie. Od tego czasu szkolenie jest modyfikowane i uzupełniane o najnowocześniejsze badania dotyczące Stosowanej Analizy Zachowania.

 

Dlaczego nasze szkolenie jest najlepsze?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na dwa ważne aspekty:

1. Nasze szkolenie, mówi o terapii, której skuteczność została udowodniona naukowo.

Pamiętaj, nie można eksperymentować na uczniu. Nie można wprowadzać metod, co do których nie mamy pewności, że są sprawdzone i efektywne. Badania naukowe pokazują, że terapie oparte na Stosowanej Analizie Zachowania mają najlepsze wsparcie empiryczne i mogą być skuteczne w poprawie funkcjonowania dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (Cohen i in., 2006; Eikeseth i in., 2002, 2007, 2012; Fenske i in., 1985; Hayward i in., 2009; Harris i in., 1990, Harris i Handleman, 2000; Howard i in., 2005; Howard i in., 2014; Lovaas, 1987; Sallows i Graupner, 2005; Waters i in. , 2018).
Na szkoleniu prezentujemy również nasze własne badania naukowe potwierdzające efektywnośprowadzonej w naszym Instytucie terapii. Są to jedyne takie badania przeprowadzone w Polsce.

 

2. Nasze szkolenie jest osadzone w pozytywnym nurcie Stosowanej Analizy Zachowania.

Co to oznacza? Dla nauczycieli pracujących w tym nurcie dobre samopoczucie dziecka i jak najlepsze warunki do jego rozwoju są celem nadrzędnym. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak nawiązać bliską relację z dzieckiem, jak sprawić, żeby poczuło się w Twojej placówce, gabinecie bezpiecznie. Jak stworzyć przyjazny system motywacyjny i dostosowane do potrzeb dziecka miejsce nauki.


Dlaczego warto zapisać się na nasze szkolenie?

  1. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak określić deficyty Twojego ucznia, jak stworzyć „szyty na miarę” program edukacyjno-terapeutyczny, jak dobrać odpowiednie materiały edukacyjne i w jaki sposób uczyć.
  2. Nauczysz się jak monitorować czy postępy ucznia idą we właściwym kierunku, co zrobić w sytuacji, gdy uczenie nie przebiega tak jak zakładaliśmy. Zdobędziesz umiejętności pozwalające na modyfikację uczonych zadań.
  3. Podczas naszego szkolenia nauczysz się także jak kształtować właściwe zachowania. Co zrobić w sytuacji, gdy pojawią się zachowania zakłócające naukę. Jak sprawić, żeby Twój uczeń się nie stresował, żeby nauka była dla niego zabawą i przyjemnością.
  4. Nasze szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych wykładowców, którzy są jednocześnie wieloletnimi praktykami
  5. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji i Nauki.


*Jeśli jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji oraz doskonaleniem umiejętności jako nauczyciel, pedagog czy psycholog, to zachęcamy do zapoznania się z
naszymi szkoleniami.

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli IWRD
ul. Malczewskiego 139
80-114 Gdańsk

Nr konta: PKO BP 32 10201811 0000 0202 0211 7505

tel.: +48 666 093 098
tel.: +48 58 341 44 41
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Chcesz być na bieżąco z informacjami o szkoleniach?

© 2015 - 2022 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads Powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW